گروه آموزشی رشد فردی

زمان ارزشمندترین سرمایه شماست آن را هدر ندهید

کارهایی که امروز انجام می دهید بر فردایتان تاثیر می گذارد پس مطمئن شوید کار مفیدی انجام می دهید.

451

هر لحظه از هر روز چیزی در حال تلاش برای جلب توجه شماست. ما در دورانی فوق العاده زندگی می کنیم. به لطف اینترنت ثروت نا محدودی از اطلاعات، روابط و منابع را در دست داریم. اما چیزی که نداریم، زمان زیاد و یا ظرفیت توجه نامحدود است چرا که هم زمان و هم ظرفیت توجه منابع محدودی به شمار می آیند. این داشته های محدود ما به شدت برای بازارها و شبکه های رسانه ای اجتماعی باارزش هستند.

وقتی که شما توجهتان را به عنوان ارزشمندترین سرمایه تان قرار دهید از آن محافظت خواهید نمود. آموختن اینکه چطور توجهتان را خرج کنید، یک مهارت ضروری در «اقتصاد توجه» است. اقتصاد توجه چیست؟ دنیایی که ما در ان زندگی میکنیم.
گوشی شما، اپلیکیشن هایی که استفاده می کنید و تمام سایت هایی که می بینید طراحی شده اند تا توجه شما را جلب کنند و این توجه را نگه دارند. شرکتهای رسانه ای سرتیترهای ترسناکی را با غرض می نویسند. همه می گویند که به دنبال خبرهای مثبت هستند اما از داده های دهه ها قبل میدانیم که شما فقط به مجادله، رمز و رازها ویا فاجعه توجه می کنید.

شرکتهای رسانه ای این موضوع را می دانند و از ان به نفع خودشان استفاده میکنند. سرتیترهایی که احساس نامعلومی به ایجاد می کنند، توجه شما را جلب می نمایند به همین دلیل ما انها را این گونه می نویسیم. وقتی که توجه شما را داریم پول در می آوریم. و حدس بزنید چه کسی می بازد؟ رویاهای شما.

دلیل اصلی اینکه روزانه بطور متوسط ۱۵۰ بار گوشیتان را چک میکنید بررسی کنید. این کار یادآور یک اصل به نام پاداش های تصادفی است و همین مورد توضیح می دهد که چرا مردم بارها و بارها به کشیدن اهرم ماشینهای سکه ای شانسی ادامه میدهند. چون هر چند وقت یکبار که دوباره نگاه می کنید ممکن است که برنده شده باشید (مثلا یک ایمیل خوب) پس شما به چک کردن ادامه می دهید تا اینکه سوپرایز تصادفی که منتظر شماست را ببینید.

 

اگر از هر چیز بهترین آن را می خواهید، مهارت حذف موارد غیر ضروری بسیار لازم است.

نوشته های مرتبط

با یک سوال ساده از خودتان شروع کنید آیا شما از گوشیتان به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهدافتان استفاده می کنید ویا گوشیتان در حال استفاده از شماست؟

به خودتان یادآوری کنید که شما محصول به حساب می آیید و توجه شما فروخته می شود.

هر زمان که متوجه می شوید که بدون فکر دارید در فیس بوک می چرخید به خودتان یادآور شوید که شما محصول به حساب می آیید و توجه شما فروخته می شود. به یاد داشته باشید که فیس بوک از تمام تبلیغاتی که شما می بینید پول در می آورد.
و این اتفاق از شبکه های رسانه ای اجتماعی فرا تر میرود. هر لحظه از هر روز چیزی در حال تلاش برای جلب توجه شماست: ایمیلهایی برای پاسخ دادن، پیام هایی برای فرستادن، تلفنهایی برای جواب دادن وتبلیغات مسابقه هایی برای تماشا کردن.

راه حل مورد علاقه من برای ارزشمند ساختن توجهم مراقبت کردن از ساعات اولیه روزم به هر قیمتی است. وقتی که بیدار می شوم به گوشی ام نگاه نمی کنم، وارد رایانه ام نمی شوم ویا تلویزیون را روشن نمی کنم. از دادن توجهم به این وسیله ها امتناع می کنم. به جای آن توجهم را به چیزهایی که برایم مهمترند جلب میکنم مثل ورزش کردن و یا آماده کردن بچه ها برای مدرسه. همین یک عادت کنترل بسیار زیادی در زندگی ام به وجود آورده است.

در دنیای امروز توجه شما درتمام طول روز درحال خرید و فروش است و برای شرکتهای زیادی پول می سازد. اگر در زندگی خود فراوانی می خواهید زمان ان است که به عنوان ارزشمندترین منبع از ان محافظت کنید.

ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.