گروه آموزشی رشد فردی

زمان از پول با ارزش تر است!

انگلیسی زبان ها می گویند Time is money یعنی زمان پول است اما زمان از پول باارزش تر است!

502

یکی از راه هایی که می توانیم با آن قدر زمانمان را بیشتر بدانیم این است که با آن همانند پول رفتار کنیم. با این تفاوت که اگر پولمان را بد خرج کنیم می توانیم آن را دوباره به دست آوریم. اما اگر زمانمان را هدر بدهیم، دیگر نخواهیم توانست آن را باز بیابیم. هم چنین پول را می توان ذخیره کرد و در زمان مناسب از آن استفاده نماییم.

اما زمان این گونه نیست. زمان دائما در حال خرج شدن است مثل شیر آبی که باز است و به هیچ عنوان نمی توانید آن را ببندید. تنها کاری که از دستمان بر می آید این است که آن را به سمت و سویی که برایمان نفع داشته باشد هدایت کنیم.

زمان ارزشمند

با وجود این تفاوت ها هر صبح که بیدار می شوید احساس کنید که ۲۴ میلیون تومان یا ۲۴ میلیارد تومان یا دلار (هر کدام را که دوست داریم انتخاب کنید، برای زمان نمی توان قیمت قائل شد) در کیف پولتان قرار داده شده که از زمان بیدار شدنتان شروع به ریختن می کند و برای توقف آن هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. در این زمان تنها انتخابتان می تواند محل و نحوه خرج شدن آن باشد. می توانید انتخاب کنید که از آن لذت ببرید، به سرمایه و مهارت تبدیل کنید، از آن لذت ببرید و یا ترکیبی از این کارها و یا حتی آن را هدر بدهید. انتخاب با شماست….

از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.