گروه آموزشی رشد فردی

مثل یک میلیاردر فکر کنید

894

طرز فکر تعیین کننده همه چیز است

مهم ترین طرز فکری که برای موفقیت مالی نیاز دارید، تفکر بلند مدت است. افراد موفق به آینده دور می نگرند و رفتارهای روزانه شان را به گونه ای تنظیم می کنند که مطمئن شوند اهداف بلند مدتشان را به دست خواهند آورد. در دهه ۵۰ و ۶۰ دانشگاه هاروارد مطالعه ای برای دلاید توسعه اجتماعی و اقتصادی انجام داد. آن ها به دنبال عواملی بودند که می توانست پیش بینی کند آیا فرد یا خانواده در آینده پیشرفت خواهد داشت یا خیر.

عواملی مانند تحصیلات، هوش، خانواده و ارتباطات را مورد بررسی قرار دادند. در هر موردی، افرادی یافت شدند که همه شرایط را به طور کامل دارا بودند اما عملکرد خوبی نداشتند. همچنین افرادی وجود داشتند که از لحاظ شرایط نسبت به بقیه بدتر بودند اما بی نهایت موفق شده بودند. پس عامل متمایز کننده آن ها چیست؟

اجرا کنندگان این مطالعه در نهایت متوجه شدند که تنها یک طرز فکر کلیدی و مهم برای موفقیت اهمیت دارد. آن ها آن را «دید زمانی» نامیدند. دید زمانی به میزان زمانی گفته می شود که وقتی برنامه روزانه تان را می ریزید و یا در زمان گرفتن تصمیم های مهم در نظر می گیرید.

 

دید زمانی

نوشته های مرتبط

افرادی که دید زمانی بلند مدت دارند از لحاظ اقتصادی در طول زندگی شان پیشرفت می کنند. زمانی که هفته ها، ماه ها و سال ها برای ایجاد و توسعه مهارت ها و توانایی تان تلاش می کنید و تجربه تان را برای موفقیت گسترش می دهید، دید زمانی بلند مدت دارید. هر شخصی که حرفه ای را دنبال می کند، دید ۱۰، ۱۵ و ۲۰ ساله دارد.

هر کاری که امروز انجام می دهید بخشی از یک طیف بلندمدت است، در انتهای این طیف می توانید به استقلال مالی برسید یا شرایط مالی وخیمی داشته باشید. افرادی که دید زمانی کوتاه مدت دارند، تنها به لذت و خوشی در لحظه فکر می کنند. اقتصاد دان ها اصطلاحا می گویند که آن ها نمی توانند لذت خود را به تاخیر بیندازند. این افراد تمایل مقاومت ناپذیری برای خرج کردن همه آنچه به دست می آورند و هر آنچه که می توانند قرض کنند دارند.

زمانی که دید زمانی بلندمدت را در خود ایجاد کنید، خود را ملزم می نمایید که لذت آنی را به تاخیر بیندازید و پولتان را به جای خرج کردن، ذخیره کنید. ترکیب دید زمانی بلندمدت و لذت به تاخیر انداخته شده شما را وارد جاده ای می کند که در انتهای آن به آزادی مالی می رسید.

 

اقدام هایی که می توانید انجام دهید

در اینجا دو کار را بیان می کنیم که می توانید برای ایجاد طرز فکر مناسب مالی آن ها را انجام دهید.

یکم، درباره زندگی مالی تان بلندمدت فکر کنید. تصمیم بگیرید که در پنج سال، ده سال و بیست سال آینده می خواهید چقدر پول داشته باشید. هدف خود را بنویسید. برنامه آن را نیز مشخص کنید. هر روز اقدامی در جهت رسیدن به اهدافتان انجام دهید.

دوم، توانایی به تاخیر انداختن لذت آنی را در خود ایجاد کنید. اگر کالایی دیدید و از آن خوشتان آمد سریعا آن را نخرید، در عوض یک روز، یک هفته یا یک ماه بعد آن خرید را انجام دهید. از قبل تصمیم بگیرید که قبل از خرید هر چیزی، روی آن فکر کنید. این کار می تواند سریعا روش پول خرج کردنتان را عوض کند.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.