گروه آموزشی رشد فردی

قدرتمندترین عوامل موفقیت: رشد فردی و ساعت طلایی

ساعت طلایی چه زمانی است و چه تاثیری در زندگی ما و موفقیتمان دارد؟

426

قدرتمندترین عامل موفقیت رشد فردی و موفقیت مادام العمر با ساعت طلایی روزتان در ارتباط است.

به عنوان یک فرد، شما تبدیل به آنچه می شوید که اکثر اوقات درباره آن فکر می کنید. شما تبدیل به مجموعه ای از ایده ها، اطلاعات و برداشت هایی می شوید که به ذهن خود وارد می نمایید. این اتفاق از زمانی که صبح از خواب بر می خیزید شروع می شود و تا شب که به خواب می روید ادامه دارد. هر چیزی تاثیر خود را دارد، اما برخی برداشت ها از بقیه بیشتر تاثیر گذارند. افکاری که در اولین ساعت صبح وارد ذهنتان می کنید، یعنی در ساعت طلایی روز، تاثیری قوی بر احساس و رفتارتان در بقیه روز دارد.

 

رشد فردی تان را بهبود بخشید

۹۵ درصد آنچه انجام می دهید یا می گویید، توسط عادت هایتان تعیین می شود، چه عادت ها خوب باشند و چه بد. افراد موفق عادت های خوبی دارند که باعث می شود رفتارهای مثبت و مولدی بروز دهند رشد فردی شان را در طول زندگی شان بهبود بخشند. افراد ناموفق عادت های بدی ایجاد کرده اند که باعث می شود کارهایی انجام دهند و یا کارهایی را انجام ندهند که نهایتا به کمتر از آنچه می خواهند برسند یا شکست بخورند.

 

قدرتمندترین عامل موفقیت

شاید بهترین عامل موفقیت و عادتی که می توانید ایجاد کنید، استفاده از ساعت طلایی و شروع روزتان با تفکر و به صورتی مولد است که شما را برای موفقیت بیشتر در ساعات پیش رو آماده می کند.

در اینجا فرمولی موثر و موفق که برای هزاران نفر مفید واقع شده است و آن ها را از فقر به ثروت رسانده بیان می کنیم. تصمیم بگیرید که قبل از قضاوت در مورد این که این کار به شما کمک خواهد کرد یا نه برای ۲۱ روز آن را امتحان کنید. وقتی ۲۱ روز این رفتار ها را تمرین کنید، کل دنیایتان به گونه ای تغییر می کند که حتی تصورش را نیز نمی کنید.

 

رژیم فکری ۲۱ روزه

۱- از فرا، هر روز صبح ۲ ساعت قبل از زمانی که باید سرکار یا جای دیگری بروید بیدار شوید، و روی ساعت طلایی برای خود و ذهنتان سرمایه گذاری کنید. اگر هر روز صبح ورزش می کنید، این کار را قبل از ورزش ذهنی تان انجام دهید.

نوشته های مرتبط

۲- قبل از روشن کردن تلویزیون و رادیو یا خواندن روزنامه و یا پیام های گوشی تان، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه وقت بگذارید و مطالعه کنید. این مطالعه می تواند انگیزشی یا آموزشی باشد. مطمئن شوید که اولین چیزی که صبح زود وارد ذهنتان می کنید، مثبت، سالم و متناسب با زندگی باشد که می خواهید داشته باشید.

۳- بعد از این که مطالعه صبح گاهی تان را تمام کردید، دفترچه یادداشتتان را بردارید و ۱۰ تا ۱۵ هدفتان را به زمان حال بنویسید، به گونه ای که انگار به آن ها دست پیدا کرده اید. اهدافی را بنویسید مثل: «من ۲۰ میلیون تومان در می آورم»، «وزن من ۷۰ کیلو است و کاملا تناسب اندام دارد»، «خودرو من BMW است»، «من در خانه ای زیبا به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع زندگی می کنم» و غیره. لیست اهدافتان را هر روز بدون نگاه کردن به اهدافی که روز قبل نوشته اید دوباره بنویسید. این کار عامل موفقیتی بسیار مهم برای شماست تا به اهدافتان دست یابید.

۴- هر روزتان را از قبل برنامه ریزی کنید. بعد از این که اهدافتان را بازنویسی کردید، لیست کارهایی که باید آن روز انجام دهید را بنویسید، و سپس این لیست را بر اساس اولویت، ارزش و اهمیت مرتب کنید.

۵- بعد از این کار سریعا شروع به انجام باارزش ترین و مهم ترین کار کنید و این کار را قبل از شروع هر کار دیگری انجام دهید. تصمیم بگیرید که تنها روی همین کار تمرکز داشته باشید تا به انجام برسد. زمانی که کار اصلی تان را در ساعت طلایی صبح و قبل از کارهای دیگر به انجام رسانید، انرژی عظیم، رضایت و اعتماد به نفس زیادی پیدا خواهید کرد که شما را در کارهای دیگرتان به پیش خواهد برد، و به طور فوق العاده ای کارایی کلی شما را در باقی روز افزایش خواهد داد.

۶- وقتی که رانندگی می کنید به برنامه های صوتی آموزشی گوش دهید. رادیو را خاموش کنید. مداوما ذهن خود را با غذاهای ذهنی با کیفیت که الهام بخش هستند و به شما انگیزه می دهند بهترین باشید تغذیه کنید. این کار راهی بسیار عالی برای افزایش رشد فردی تان در طول زندگی است.

۷- در پایان، حس فوریت را در خود تقویت کنید. با سرعت پیش بروید. وقتی کاری را به اتمام می رسانید، سریع سراغ بعدی بروید. زمان را هدر ندهید. هر قدر سریع تر حرکت کنید، انرژی بیشتری خواهید داشت. هر قدر سریع تر حرکت کنید، کارهای بیشتری را به انجام می رسانید، و احساس بهتری خواهید داشت. هر قدر سریع تر حرکت کنید، بیشتر احساس کنترل بر زندگی تان خواهید داشت.

 

ساعت طلایی

ساعت طلایی سکان هدایت روزتان است. زمانی که شروع می کنید به صبح زود برخاستن و اولین ساعت روز را روی خودتان سرمایه گذاری می کنید، متعجب از احساس خوبتان و تفاوت ایجاد شده در طول روز و نتایجی که به دست می آورید متعجب خواهید شد. کم کم طرز فکرتان نسبت به خودتان و کارهایی که برایتان ممکن است تغییر می کند. تبدیل به اهنربای پول می شوید، رشد فردی تان بیشتر می شود و در همه سطوح به موفقیت می رسید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. آیا نکته دیگری به ذهنتان می رسد که افراد بتوانید با آن در طول روز به موفقیت بیشتری دست یابید؟ ایده هایتان را در قسمت نظرات در پایین بیان کنید تا هم ما و هم دیگر خوانندگان استفاده ببرند.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.