گروه آموزشی رشد فردی

خلاصه و چکیده کتاب دیوانگان ثروت ساز (قطار کارآفرینی) نوشته دارن هاردی

خلاصه، چکیده و درس های کتاب دیوانگان ثروت ساز از دارن هاردی مسئول سابق مجله SUCCESS

565

دیوانگان ثروت ساز کتابی قوی از دارن هاردی است. مولف این کتاب ناشر مجله موفقیت (SUCCESS) است و زمان بسیاری را با افراد فوق العاده ثروتمند گذرانده است. الون ماسک، بنیان گذار Tesla Motors و Space X می گوید که ایجاد شرکت مثل رفتن در چاله ای عمیق و خوردن شیشه است! خلاصه و چکیده این کتاب را می توانید در زیر بخوانید:

 

درس های کتاب دیوانگان ثروت ساز

 

۱- کارآفرینی می تواند کاری مشکل باشد – زمانی که به برنامه افراد مشهوری مثل اپرا وینفری یا ریچارد برانسون نگاه می کنیم، می بینیم که واقعا سخت کار می کنند. این افراد روزهایشان را در جلسات، صندلی های آرایش، در مسیر ها، دادگاه و در حال انجام دیگر کارهای سخت و خسته کننده می گذرانند. گاهی اوقات این کار می تواند بسیار خسته کننده باشد اما اگر دلیل کارتان را بدانید، خواهید توانست با وجود این سختی ها به کارتان ادامه دهید.

۲- فروش اهمیت دارد – محبوب ترین رستوران دنیا کدام است؟ پاسخ: مک دونالند. محبوب ترین محصولات شراب از فرانزیا می آید. بسیاری از کارآفرینان هزاران ساعت را صرف ایجاد و تکمیل محصولاتشان می کنند اما همیشه بهترین محصول برنده بازار نیست. اپل اولین شرکتی نبود که پخش کننده صوتی و تصویری تولید کرد. شرکت هایی مثل Compaq و Archos دستگاه های پخش MP3 با ظرفیت های بالاتری داشتند اما اپل بود که صنعت موسیقی را گرفت و آن را متحول کرد. چرا که اپل هنر فروش و بازاریابی را به حد اعلای خود رسانده بود.

برای یک کارآفرین، فروش مهم ترین معیار است. موفقیت محصولات بیشتر به کیفیت بازاریابی بستگی دارد تا کیفیت خود محصول. شرکت هایی که بیشترین محصولات را تولید می کنند و بیشترین محصولات را به فروش می رسانند بازار را در سلطه خود در می آورند. اولین کار کارآفرین، فروش است. در زندگی روزمره هیچ چیزی مهم تر از فروش نیست. چه زمان استخدام کارکنان و چه زمانی که دارید آینده نگری خود را به سرمایه گذاران می فروشید. فروش مهارتتان همیشه اهمیت دارد. فروش خون جاری در رگ های شرکت محسوب می شود و به شما می گوید که کسب و کارتان زنده و پایدار است. همه چیز با فروش آغاز می شود و پایان می پذیرد.

نوشته های مرتبط

۳- مفید و همدل باشید – وقتی که دارید مشتری تان را متقاعد می کنید، سعی کنید برای حل مساله وی مفید باشید. اگر به خاطر بسپارید که باید به مشتریتان کمک کنید، فروش و درآمد شرکتتان بالا می رود. اولین ویژگی موثرترین فروشندگان همدل بودن است.

۴- افراد قوی را استخدام کنید – افراد قوی می خواهند با افراد قوی کار کنند. کارمند بد می تواند به شرکت صدمه بزند و دیده شده که هزینه استخدام یک کارمند بد شش تا پانزده برابر حقوق سالانه اوست. بنابراین، بی نهایت مهم است که با افراد قوی کار کنید و افراد درستی را برای رشد سریع تر کسب و کارتان انتخاب نمایید.

۵- تنها محدودیت، میزان بلندپروازی خودتان است – مدیرعامل سرعت شرکت را تعیین می کند و پاک کردن موانع، رشد کسب و کار و به جریان انداختن فرایندهایی برای رشد شرکت از وظایف اوست.

۶- کارها را واگذار کنید – زمانی که شرکتی را تاسیس می کنید، هر کاری که مربوط به شرکت است را انجام می دهید. هدف کارآفرین خروج از این نقش هاست. باید آنقدر فروش ایجاد کنید که بتوانید برای شرکت حسابدار استخدام کنید تا خودتان مجبور به انجام کارهای حساب داری نباشید. باید آنقدر فروش ایجاد کنید که دیگر نیاز نباشد خودتان وظیفه ارتباط با مشتری را به عهده بگیرید. باید از همه این نقش ها خارج شوید و برای آن ها افرادی را استخدام کنید تا بتوانید شرکت را موثرتر پیش ببرید.

۷- نتایج را دنبال کنید – دنبال کردن نتایج مهم است تا بدانید که در مسیر دستیابی به اهدافتان قرار دارید. باید روی خودتان سرمایه گذاری کنید و مطمئن شوید توسط مربیان سطح بالایی آموزش می بینید که می توانند شما را در مسیر درست نگه دارند و به شما کمک کنند رشد کنید.

منبع دارن هاردی روهیت
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.