گروه آموزشی رشد فردی

مهم ترین یک ساعت روز

چگونه با یک ساعت مطالعه در روز به بالاترین درجه پیشرفت برسیم؟

835

تا به حال هر آنچه که حرکت کرده اید و پیشرفت داشته اید به خاطر میزان دانسته هایی بوده است که تا الان داشته اید.

اگر می خواهید از این لحظه پیشرفت داشته باشید و به جلو حرکت کنید، باید چیزهایی جدیدی یاد بگیرید و فعالیت های جدیدی انجام دهید.

 

ز گهواره تا گور دانش بجوی

یکی از ویژگی های رهبران و افراد بسیار موفق این است که در هر حوزه ای به رشد و توسعه فردی و حرفه ای خود متعهد هستند. آن ها به عنوان افرادی خودساخته به خودشان تکیه می کنند و خوشان کنترل امور را در دست می گیرند. این افراد هیچ گاه تن آساسی نمی کنند و راضی نمی شوند. آن ها همیشه به سمت دانش و فهم بیشتر در حرکت هستند.

 

در عرض پنج سال به بالاترین درجه برسید

ارل نایتینگیل (سخنران و نویسنده رشد فردی و انگیزشی) سال ها پیش گفت که تنها یک ساعت مطالعه در روز در زمینه ای که کار می کنید کافی است. یک ساعت مطالعه در روز باعث می شود که در عرض سه سال به بالاترین درجه در زمینه خود برسید. در طول پنج سال تبدیل به مرجع می شوید. در طول هفت سال، می توانید یکی از بهترین افراد دنیا در زمینه کاری خودتان شوید.

 

هر چه که می توانید مطالعه کنید

هر چه می توانید در زمینه کاری تان مطالعه داشته باشید. مشترک کتابخانه ها و باشگاه های کتاب خوانی شوید و به دنبال خلاصه کتاب ها باشید. در زمینه خودتان کتابخانه داشته باشید. هیچ گاه آموزش خودتان را دست کم نگیرید.

 

نوشته های مرتبط

در سال ۵۰ کتاب بخوانید

اگر هر روز یک ساعت در زمینه کاری تان مطالعه داشته باشید، در هر هفته یک کتاب خواهید خواند. یک کتاب در هفته یعنی ۵۰ کتاب در سال. ۵۰ کتاب در سال یعنی ۵۰۰ کتاب در طول ده سال آینده.

 

به جمع یک درصدی بپیوندید که بیشترین درآمد را دارند

اگر تنها یک کتاب در ماه بخوانید، جزو یک درصد افراد جامعه خواهید شد که بیشترین درآمد را دارند. اما اگر یک کتاب در هفته معادل ۵۰ کتاب در سال بخوانید، تبدیل به یکی از باسوادترین، باهوش ترین، تواناترین افراد در حوزه خودتان خواهید شد و بیشترین درآمد را خواهید داشت. مطالعه منظم زندگی تان را کاملا متحول خواهد کرد.

 

اقدام هایی که می توانید انجام دهید

در اینجا دو کار که می توانید انجام دهید و موارد گفته شده بالا را فورا به کار ببندید بیان می کنیم.

یکم، از افراد موفق اطرافتان بخواهید بهترین کتاب ها را بهتان پیشنهاد دهند. هر کتابی که پیشنهاد کردند، سریعا بروید و آن را تهیه کنید، به خانه بیاورید و هر روز یک ساعت قبل از شروع کارتان آن را مطالعه کنید.

دوم، زمانی که مطالعه می کنید، زیر قسمت های مهم خط بکشید و از ایده های جالب آن نکته برداری کنید تا بتوانید بعدا آن ها را مورد استفاده قرار دهید. این نکته ها را بدون معطلی به کار ببندید. شروع به کار کنید و  از تغییرات ایجاد شده در کسب و کارتان متعجب خواهید شد.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.