گروه آموزشی رشد فردی

قانون پس انداز

چگونه حتما به آزادی مالی می رسیم؟

477

آزادی مالی برای شخصی اتفاق می افتد که ده درصد یا بیشتر از درآمدش را در طول عمرش ذخیره و پس انداز کند.
یکی از هوشمندانه ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که عادت پس انداز کردن بخشی از درآمدتان را هر بار که آن را دریافت می کنید، ایجاد کنید. افراد، خانواده ها و حتی جوامع به اندازه پس اندازشان پایدار و شکوفا هستند. پس انداز امروز، امنیت و موقعیت های فردا را تضمین می کند.

 

از خودتان شروع کنید

اولین اصل قانون پس انداز از کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» نوشته جرج کلیسون می آید. این اصل می گوید که اول پول خودتان را بدهید.
از امروز شروع به پس انداز ده درصد درآمدتان کنید و هیچ گاه به آن دست نزنید. این مقدار را قبل از خرج کردن پولتان باید از روی آن بردارید. این پس انداز، بودجه جمع آوری ثروتتان در بلندمدت است و شما هیچ گاه نباید از آن استفاده کنید مگر برای ساختن آینده مالی تان.

 

در رابطه با پول عادت های جدیدی ایجاد کنید

نوشته های مرتبط

نکته جالب این است که وقتی اول به خودتان پرداخت انجام می دهید، و خودتان را مجبور می کنید که با نود درصد باقیمانده زندگی کنید، زود به این کار عادت می کنید. شما ایجاد کننده عادت هایتان هستید. وقتی که به طور منظم ده درصد از درآمدتان را کنار می گذارید، خیلی زود با همان نود درصد هم راحت خواهید بود. بسیاری از افراد با پس انداز ۱۰ درصد از درآمدشان شروع کردند و سپس آن را تبدیل به ۱۵ درصد، ۲۰ درصد و حتی بیشتر نمودند. و در نتیجه زندگی مالی شان به صورت قابل توجهی تغییر کرد. برای شما هم می تواند اتفاق بیفتد.

 

از هر مزیتی استفاده کنید

اصل دوم قانون پس انداز می گوید: «از برنامه های پس انداز و سرمایه گذاری که تاخیر در مالیات ایجاد می کنند، استفاده کنید.» از آنجایی که در بسیار موارد هزینه مالیات از پس انداز و جمع آوری ثروت شما می کاهد، به دنبال قوانین و موقعیت هایی باشید که بدون پرداخت مالیات یا حداقل مالیات بتوانید کسب و کار داشته باشید، سرمایه گذاری کنید و سود ببرید. برای این کار آموزش های زیادی هست و همچنین خود سازمان مالیات نیز در خصوص این قوانین به شما کمک خواهد کرد. بر اساس کتاب «میلیونر همسایه» نوشته دکتر توماس استنلی، میلیونرهای خود ساخته دارایی های خود را به شکل هایی همچون املاک و کسب و کار جمع آوری می کنند تا ارزش آن ها افزوده شود و در عین حال از مالیات در امان باشند.
همچنین می توانید در صندوق ها و موسسات مختلف مالی و سرمایه گذای که در بلندمدت باعث افزایش سودتان می شوند سرمایه گذاری کنید و بر میزان دارایی تان بیفزایید. از هر ریالتان استفاده کنید!

 

اقدام هایی که می توانید انجام دهید

در اینجا دو مورد را بیان می کنیم که با آن ها می توانید سریعا این قانون را به کار ببندید.
اول، از امروز شروع کنید و ده درصد از درآمدتان را کنار بگذارید. برای این کار حساب جداگانه ای باز کنید و همانند اجاره که باید هر ماه پرداخت کنید، مبلغ این حساب را نیز سر موقع بپردازید.
دوم، شروع به یادگیری در زمینه هوش مالی کنید و همیشه به دنبال یادگیری باشید. کتاب بخوانید، دوره بروید و مجلات مفید بخوانید. بدانید که دارید چه کار می کنید تا بتوانید در زمان سرمایه گذاری تصمیم های هوشمندانه بگیرید.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.