گروه آموزشی رشد فردی

قانون انباشتگی و گام به گام تا استقلال مالی

چگونه قانون انباشتگی ما را ثروتمند می کند؟

405

از قدیم گفته اند: قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. احتمالا این جمله را قبلا شنیده اید و اگر آن را درک کرده باشید، یکی از بزرگترین قوانین موفقیت را می دانید. یعنی قانون انباشتگی (این قانون همانند اثر مرکب دارن هاردی است).

این قانون می گوید که همه چیزهای ارزشمند در زندگی انسان جمع و انباشت صدها و یا هزاران تلاش و قربانی کردن های کوچک است که به چشم کسی نمی آید و کسی آن ها را در نظر نمی گیرد.

این قانون می گوید که همه چیز در طول زمان روی هم انباشته می شود. یعنی اگر بخواهید چیز ارزشمندی در زندگی به دست آورید، باید تلاش های کوچک بسیار تا بسیار زیادی انجام دهید که هیچ کس این تلاش ها را نخواهد دید.

مثل یک گلوله برفی. گلوله برفی از اندازه کوچک شروع می شود، اما کم کم میلیون ها بلور برف به خودش می گیرد و رشد می کند تا به شتاب می رسد.

 

آنچه را که باید یاد بگیرید بیاموزید

سه ناحیه در قانون انباشتگی مهم هستند. ناحیه اول دانش است. دانش شما نتیجه صدها، و شاید هزاران اطلاعات کوچک است.

هر شخصی که دانش زیادی دارد، هزاران ساعت را صرف ایجاد این دانش با در کنار هم گذاشتن قطات کوچک کرده است. و آنچه که شما می بینید، متخصصی در زمینه خاص است که دانش بالایی دارد و این دانش او را در بازار کار بسیار ارزشمند می کند.

 

پولتان را ذخیره کنید

ناحیه دومی که قانون انباشتگی در آن حضور دارد به پول مربوط می شود. هر ثروت بزرگی نتیجه صدها و هزاران مقدار کوچک پول است، و نقطه شروع این است که همین الان هر مقدار پولی که می توانید بردارید و پس انداز کنید.

زمانی که شروع به پس انداز پول کنید، نیرویی ایجاد می شود که قانون جذب را فعال می کند. در نتیجه شروع به جذب پول بیشتر می کنید تا آن را پس انداز نمایید.

در صحبت با بسیاری از افراد موفق به همین نتیجه خواهیم رسید. یعنی زمانی که شروع به پس انداز می کنید، این کار شروع به جذب تمام پولی که نیاز دارید به زندگی تان می کند تا به اهدافتان برسید.

دلیل این که بیشتر مردم فقیر بازنشسته می شوند این است که هیچ گاه پس انداز را شروع نکرده اند.

 

تجربه لازم را به دست آورید

نوشته های مرتبط

سومین ناحیه ای که قانون جذب در آن جواب می دهد در حوزه تجربه است. اگر دقت کنید، متوجه می شوید که افراد موفق در هر زمینه ای آن های هستند که بیشترین تجربه را نسبت به میانگین افراد در همان زمینه دارند. و هیچ چیز جای تجربه را نمی گیرد. چه در کسب و کار باشد، چه در کارآفرینی، چه مدیریت، چه سرپرستی فرزندان، چه فروش و یا هر کار دیگر.

بسیاری از مردم ریسک لازم برای خروج از دایره راحتی شان را نمی پذیرند چرا که می ترسند جواب لازم را نگیرند.

 

همه چیز مهم است

اما در حقیقت تا زمانی که از دایره راحتی تان خارج نشوید و تجریه لازم از خطاها را نگیرید، ممکن نیست رشد کنید و بتوانید آن پولی را که می خواهید به دست آورید.

بنابراین کلید قانون انباشتگی این است. این قانون می گوید که همه چیز مهم است. هر کار که انجام می دهید در موفقیت و عدم موفقیتتان تاثیر دارد. بزرگ ترین اشتباهی که افراد انجام می دهند این است که فکر می کنند تنها کارهایی که خودشان فکر می کنند مهم اند، در نتیجه کارشان تاثیر دارند.

زمانی که کتابی می خوانید، به برنامه ای صوتی گوش می دهید، در دوره ای شرکت می کنید، زود به خواب می روید و صبح زود بیدار می شوید، همه این ها حساب می شوند. و همه به مجموعه کارهایتان افزوده می گردند.

 

از زمانتان به خوبی استفاده کنید

اما زمانی که تلویزیون تماشا می کنید، زمانتان را هدر می دهید، با دوستانتان به خوشگذرانی می روید، همین طور دور سر خود می چرخید، همه این ها نیز حساب می شوند، و به جنبه منفی نتیجه تان افزوده می گردند.

شخصی که زندگی عالی دارد، طبق قانون انباشتگی، شخصی است که بیشتر در جنبه های مثبت کار انجام داده است تا در جنبه های منفی. و نکته مهم این است که اگر کاری که انجام می دهید شما را به سمت اهدافتان حرکت نمی دهد، پس دارد شما را از آن ها دور می کند. هیچ کاری خنثی نیست.

هر کاری که انجام می دهید، یا شما را به سمت کارهایی می برد که می خواهید در زندگی انجام دهید، به سمت شخصی که می خواهید باشید، به سمت ثروتی که می خواهید داشته باشید می برد و یا از آن ها دور می کند. هر کاری در نتیجه تاثیر دارد. قانون انباشتگی می گوید که همه کارها تاثیر گذارند.

 

اقدام هایی که می توانید انجام دهید

اول، همین امروز شروع به جمع آوری دانشی کنید که می تواند در دستیابی به استقلال مالی برایتان مفید باشد. مهم نیست چقدر طول بکشد چه یک هفته، چه یک ماه و چه یک سال تا کاملا به این دانش دست یابید. فقط امروز شروع کنید.

دوم، تا می توانید در حوزه خودتان تجربه کسب کنید. کمی زودتر کارتان را شروع کنید، کمی سخت تر کار کنید و کمی بیشتر بمانید. ریسک کنید و راه های مختلفی که فکر می کنید می توانند شما را به اهدافتان برسانند امتحان نمایید. این تجربه بسیار ارزشمند است و در طول زمان روی هم انباشته می شود و به شما کمک می کند که به نتایج بزرگی دست بیابید.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.