گروه آموزشی رشد فردی

چگونه مهارت ارتباط با دیگران را با این یک ویژگی بهبود بخشیم؟

اگر می خواهید مهارت های ارتباطی تان با دیگران را بهبود بخشید، یک ویژگی بسیار از بقیه برجسته تر و مهم تر خواهد بود.

515

آیا می دانید این ویژگی چیست؟

این ویژگی جذابیت است.

جذابیت توانایی ایجاد ارتباط فوق العاده با هر شخصی، و ایجاد این احساس در او که در حضور شما واقعا شخصی خاص است.

ممکن است فکر کنید باید با جذابیت به دنیا آمده باشید، اما اگرچه به نظر می آید برخی آن را به صورت مادرزادی دارند، جذابیت چیزی است که می توانید آن را بیاموزید.

مهم نیست چقدر با مهارت، باهوش یا دارای تجربه باشی، بیشتر توانایی تان برای موفقیت در هر کاری بسته به توانایی تان در جلب توجه مردم، متقاعد کردن آن ها و جذاب به نظر آمدن در چشم آن ها دارد.

مهم است بدانیم که عمیق ترین خواسته طبیعت انسان نیاز به احساس ارزشمند بودن و مورد ارزش قرار گرفتن است.

بنابراین، راز جذابیت و بهبود مهارت های ارتباط با دیگران این است که باعث شویم دیگران احساس مهم بودن کنند.

هر میزان که باعث شوید مردم در حضورتان بیشتر احساس اهمیت کنند، شما را جذاب تر خواهند دید.

مهارت های ارتباط با دیگران چه هستند؟

مهارت های ارتباط با دیگران، توانایی قبول، قدردانی و مورد تحسین قرار دادن دیگران در سطح شخصی یا حرفه ای است. مهارت های خوب ارتباط با دیگران، همچنین به توانایی شما برای گوش کردن و همدردی کردن با دیگران و علاوه بر آن کار در جهت یک هدف مشترک بستگی دارد.

چگونه با ماهر شدن در جذابیت مهارت های ارتباط با دیگران را بهبود بخشیم؟

۵ روش برای استاد شدن در جذابیت وجود دارد. یادگیری این موارد می تواند به شما قدرت و توانایی جذب هر شخصی که ملاقات می کنید را دهد.

۱– قبول کردن

بهترین هدیه ای که می توانید به دیگران دهید، طرز فکر پذیرش مثبت بدون قید و شرط است. یعنی کلیت آن ها را بدون محدودیت قبول کنید. بهترین راه برای بیان قبول کردن کامل بسیار ساده است.

لبخند بزنید!

زمانی که با شادی از دیدن مردم لبخند می زنید، عزت نفس آن ها به صورت خودکار بالا می رود. آن ها احساس اهمیت و ارزشمند بودن می کنند و شخصی که باعث ایجاد این احساس در آن ها شده است را دوست خواهند داشت.

۲– قدردانی

شما می توانید قدردانی تان را با تشکر کردن در هر موقعیتی نشان دهید، برای دلایل بزرگ و کوچک. این کار باعث می شود تا به تشکر کردن برای همه کارهایی که اطرافتان انجام می شود عادت کنید.

از منشی تان برای کارش تشکر کنید. از همسرتان به خاطر کمکش تشکر کنید. از فرزندانتان برای انجام دادن کارهایی که دوست دارید تشکر کنید. زمانی که لبخند می زنید یا از شخصی تشکر می کنید، نه تنها آن شخص احساس مهم بودن و افزایش عزت نفس می کند، بلکه برای خودتان نیز این اتفاق می افتد.

هر زمان که چیزی می گویید یا کاری انجام می دهید که باعث می شود دیگر افراد خودشان را بیشتر دوست داشته باشند، در واقع خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت. و هر چه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید، بیشتر بی ریا دیگران را دوست خواهید داشت و به آن ها اهمیت می دهید، و کمتر نگران وجهه خوب خود خواهید بود که نتیجه آن جذابیت طبیعی ترتان است.

۳– تایید

همه انسان ها نیاز ناخودآگاه عمیقی برای تایید دارند.

به همین دلیل، تایید کردن یا تحسین دیگران اغلب باعث می شود که آن ها درباره خودشان احساس فوق العاده ای داشته باشند و در نتیجه شما را فردی جالب تر، با درک بالا، بسیار دوست داشتنی و بی نهایت جذاب ببینند.

۴– تحسین

زمانی که از مردم درباره یک خصوصیت، دارایی، یا موفقیت تعریفی حقیقی و صادقانه می کنید، آن ها به صورت خودکار درباره خودشان احساس بهتری پیدا می کنند.

آن ها احساس مورد قدردانی قرار گرفتن و شناخته شدن پیدا می کنند. آن ها احساس باارزش بودن و مهم بودن می کنند. از شخص در خصوص نوع لباس پوشیدنش، خصوصیتی مانند سروقت بودن یا منظم بودن و یا حتی هدیه ای که برنده شده اند تعریف کنید.

چه برای چیزهای کوچک و چه چیزهای بزرگ از افراد تعریف کنید.

۵– توجه

شاید توجه مهم ترین خصوصیت جذابیت باشد. این مورد مهم ترین رفتار برای ساختن رابطه و کلید جذابیت فوری است.

زمانی که به افراد توجه نزدیک می کنید، آن ها احساس می کنند مهم تر و باارزش تر هستند.

اگر کسی بخواهد با شما صحبت کند، به سرعت بقیه فعالیت هایتان را متوقف کنید و کل توجهتان را به آن شخص بدهید. به گونه ای گوش کنید که انگار میخکوب صحبت های او هستید، و سپس قبل از پاسخ گفتن لحظه ای درنگ کنید، به جای این که به محض نفس گرفتن آن ها شروع به صحبت نمایید. این کار نشان می دهد که شما واقعا صحبت های شخص را شنیده اید، نه تنها آن چه گفته اند بلکه آنچه منظورشان بوده است.

اگر این ۵ مورد را تمرین کنید، شخصی بسیار جذاب تر می شوید و مهارت های ارتباطی تان با دیگران را به سرعت بهبود می بخشید.

قبل از این که بروید و شروع به تمرین کنید، می خواهم با شما جمله ای در میان بگذارم. به خاطر داشته باشید که:

«سریع ترین راه برای بهبود روابطتان این است که باعث شوید دیگران به هر طریق ممکن احساس مهم بودن کنند.»

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.