گروه آموزشی رشد فردی

چگونه خوشبخت باشید: شما لیاقت خوشبختی را دارید

5 گام برای داشتن زندگی که دوست دارید

411

پس می خواهید خوشبخت باشید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید. خوشبختانه می توانید یاد بگیرید که چگونه خوشبخت باشید و از کارهایی که انجام می دهید رضایت بیشتری کسب کنید. اول باید به خاطر بسپارید که خوشبختی در زندگی مثل انتخاب از میز سلف سرویسی می ماند که در آن انواع غذا سرو می شود. اگر ۱۰۰ نفر به یک میز سلف سرویس بروند و هر کدام برای خود به تنوع و مقداری غذا بردارند که راضی باشند، هر بشقاب با بقیه بشقاب ها متفاوت خواهد بود. حتی یک زن و شوهر همزمان به سر این میز می روند و هر کدام برای خود غذای متفاوتی انتخاب می کنند.

خوشبختی نیز همین گونه است. هر شخص ترکیب مشخصی از موارد مختلف انتخاب می کند تا بهترین احساس را داشته باشد. در اینجا پنج راه برای خوشبختی تان بیان می کنیم چون لیاقتش را دارید!

 

به قلبتان گوش فرا دهید

ترکیبات بشقاب خوشبختی تان دائما در حال تغییراند. اگر به مدت یک سال هر روز به سر یک میز سلف سرویس بروید، هر بار با بشقاب متفاوتی باز خواهید گشت. هر روز و گاهی هر ساعت فقط شما هستید که می توانید بگویید چگونه شاد می شوید. اما برای این که یاد بگیرید که چگونه خوشبخت باشید، باید با احساساتتان ارتباط برقرار کنید و به قلبتان گوش فرا دهید. این کار تنها راه قضاوت برای این مورد است که یک شغل، رابطه، سرمایه گذاری یا تصمیم برای شما خوب است.

 

با خودتان صادق باشید

تنها زمانی با خود روراست هستید که به دنبال نور درونتان می روید، زمانی که به آنچه رالف والدو امرسون آن را «صدای کوچک و همیشگی درون» می نامد گوش می دهید. شما تنها زمانی بهترین شخصی که می توانید خواهید بود که جرات و پایمردی لازم را داشته باشید تا بگذارید تعریف خودتان از خوشبختی (هر آنچه که باشد) نور هدایتتان در همه جنبه های زندگی شود.

 

باور کنید که لیاقتش را دارید

نکته ای مهم درباره خوشبختی این است که آیا احساس می کنید «لیاقت» آن را دارید یا خیر. اگر احساس نکنید که لیاقت خوشبختی را دارید، باید یاد بگیرید که چگونه با قبول این لیاقت به خوشبختی برسید.

نوشته های مرتبط

شما لیاقت همه خوشبختی که با استفاده از استعدادها و توانایی هایتان به دست می آورید را دارید. هر قدر بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید، بیشتر نسبت به چیزهای خوب در زندگی احساس خوشبختی می کنید. و هر قدر بیشتر احساس لیاقت کنید، احتمال به دست آوردن خوشبختی و نگه داشتن شادی که به دنبالش هستید بیشتر خواهد شد.

 

کارهایی را انجام دهید که شادتان می کند

شاید ساده به نظر برسد، اما همه زمان نمی گذارند تا ببینند که چه کاری شادشان می کند. باید کارهایی را انجام دهید که شادتان می کند و خوشبختی را اصل زندگی تان قرار دهید. هر کاری که می خواهید انجام دهید و هر تصمیمی که می خواهید بگیرید را با معیار خود برای خوشبختی و شادی مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که آیا آن کار یا تصمیم شما را شادتر یا ناشادتر می کند. خیلی زود، کشف خواهید کرد که تقریبا همه مشکلات زندگی تان از انتخاب هایی که انجام داده اید – یا انجام می دهید – و به خوشبختی تان کمک نمی کند، می آید.

 

هزینه آن را بپردازید

البته زمان های بی شماری وجود دارد که مجبورید در مسیر خوشبختی کارهای کوچکی انجام دهید که شما را شاد نمی کند تا بتوانید به شادی های واقعی بزرگ تری برسید. این کار را پیش پرداخت هزینه موفقیت می نامیم. باید دین خود را پرداخت کنید. گاهی این گام های موقت شما را مستقیما شاد نمی کنند، اما خوشبختی که از دستیابی به هدفتان به دست می آورید آنقدر عظیم خواهد بود که به طور کامل این ناراحتی های موقت را می پوشاند و نارضایتی هایی که باید تحمل کنید تا به آنجا برسید را بسیار کوچک جلوه می دهد.

به خاطر داشته باشید که به دست آوردن خوشبختی بهترین معیار برای میزان زندگی کردن و لذت بردن از روابطتتان است. بنابراین، برای این که یاد بگیرید چگونه شاد باشید، سخت کار کنید و هزینه رضایت و پاداشی که لیاقتش را دارید بپردازید.

همیشه آن کیلومتر آخر مسیر که کمتر کسی طی می کند را بروید تا موفقیتتان تضمین شده باشد. زمانی که تصمیم می گیرید شادی خودتان را اصل سامان دهنده به زندگی تان قرار دهید و وهمه چیز را بر اساس این معیار بسنجید، زندگی پر از لذت و شادی را تجربه خواهید کرد که از تلاش های خودتان به دست آمده است.

امیدواریم از این نوشته درباره این که چگونه خوشبخت باشید لذت برده باشید و زندگی پر از لذتی را تجربه کنید، چرا که شما لیاقتش را دارید! لطفا با دوستان و خانواده با اشتراک بگذارید.

همچنین می توانید تجربه های شخصی تان درباره خوشبختی و شادی را در نظرات زیر بیان کنید تا بقیه نیز استفاده ببرند.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.