گروه آموزشی رشد فردی

چهار اصل لازم برای خوشبختی

حوزه هایی که برای خوشبختی باید آنها را بهبود بخشید

867

ممکن است در طول زندگی تان هزاران هدف مختلف داشته باشید، اما همه آن ها در یکی از چهار دسته اصلی قرار می گیرند.

هر کاری که انجام می دهید در واقع تلاشی است برای بهبود کیفیت زندگی تان در یکی از حوزه های زیر یا همان چهار اصل لازم برای خوشبختی:

 

روابط شاد، کلید خوشبختی

اولین حوزه خواست شما برای روابط شاد است. هر انسانی می خواهد دوست داشته باشد و دوست داشته شود. همه می خواهند که زندگی شان شاد و در هماهنگی باشد. افراد می خواهند که با افرادی که اطرافشان هستند کنار بیایند و احترام افرادی که به آن ها احترام می گذارند را داشته باشند. شرکت کردن در امور اجتماعی و جامعه از خواست انسان برای تعاملات شاد با دیگران و فایده رساندن به جامعه ای که در آن زندگی می کند نشات می گیرد.

 

از کارتان لذت ببرید

دومین حوزه خواست شما برای انجام کاری جالب و چالش برانگیز است. انسان می خواهد که زندگی خوبی داشته باشد، اما بالاتر از آن، می خواهد که از شغل یا حرفه خود لذت ببرد. بهترین زمان زندگی تان وقتی است که کاملا در کارتان غرق هستید.

 

آزادی مالی به دست آورید

اولین حوزه خواست شما برای آزادی مالی است. افراد می خواهند که از نگرانی درباره پول آزاد باشند. آن ها می خواهند که به اندازه کافی پول در بانک داشته باشند تا بتوانند بدون شمارش پول خردهایشان تصمیم بگیرند. انسان ها می خواهند آنقدر پول داشته باشند که به راحتی و بدون نگرانی درباره این که درآینده به اندازه کافی پول خواهند داشته یا خیر بازنشسته شوند. آزادی مالی شما را از فقر و نیاز به دیگران برای زندگی تان نجات می دهد. اگر در طول زندگی کاری تان به طور منظم پول ذخیره و سرمایه گذاری کنید، نهایتا به نقطه ای می رسید که دیگر هیچ گاه نیاز نیست کار کنید.

 

از سلامتی لذت ببرید

چهارمین و آخرین حوزه خواست شما برای سلامتی، بدون درد و بیماری بودن و دارا بودن چشمه ای جاری از انرژی و احساس خوب است. در واقع، سلامتی شما آنقدر در زندگی تان ادغام شده است که تا اتفاقی برای آن نیفتد، به فکرش نیستید.

 

نوشته های مرتبط

کلید اصلی آرامش ذهنی

آرامش ذهنی برای هر کدام از موارد زیر لازم و ضروری است. هر قدر آرامش ذهنی تان بیشتر باشد، با آرامش تر و مثبت تر خواهید بود، استرس کمتری را تجربه می کنید و سلامتی تان بهتر می شود.

هر قدر آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید، روابطتتان بهتر می شود و با دیگران خوشبینانه تر، با اعتماد به نفس بیشتر و دوستانه تر برخورد خواهید کرد. زمانی که درباره خودتان احساس خوبی داشته باشید، کارتان را بهتر انجام می دهید و بیشتر به آن افتخار می کنید. رئیس و همکار بهتری خواهید بود. و هر قدر آرامش ذهنی تان بیشتر باشد، احتمال این که زندگی بهتری داشته باشید، منظم پس انداز کنید و نهایتا به آزادی مالی برسید بیشتر خواهد بود.

 

توجهتان را کنترل کنید

زندگی یعنی کنترل کردن توجه. هر چه که به آن توجه کنید، رشد می کند و در زندگی تان بزرگ تر می شود. هر قدر به روابطتان، کیفیت و کمیت کارتان، مسائل مالی و سلامتی تان بیشتر اهمیت بدهید، آن ها بیشتر بهبود خواهد یافت و شما شادتر خواهید بود.

 

اقدام هایی که می توانید انجام دهید

در اینجا سه کار که می توانید انجام دهید و موارد گفته شده بالا را فورا به کار ببندید بیان می کنیم.

یکم، به طور منظم زمان بگذارید و درباره آنچه که در هر کدام از این حوزه ها شما را واقعا شاد می کند فکر کنید.

دوم، اهداف مشخص و قابل اندازه گیری برای بهبود روابط، سلامتی، کار و مسائل مالی تان بگذارید و آن ها را بنویسید.

سوم، تصمیم بگیرید که هر روز در جهت بهبود جنبه ای از زندگی تان کاری هر چند کوچک انجام دهید و روی تصمیمتان بمانید.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.