گروه آموزشی رشد فردی

قورباغه خود را قورت دهید

برایان تریسی از حقیقت قورباغه ها می گوید

472

چرا قورباغه قورت دهیم؟ مارک توین می گوید اگر اولین کاری که هر صبح انجام می دهید، خوردن یک قورباغه زنده باشد، می توانید روز را با این تفکر ادامه دهید که احتمالا بدترین اتفاق ممکن برایتان افتاده است. قورباغه شما، مهمترین و بزرگترین کارتان است که احتمالا اگر کاری در رابطه با آن انجام ندهید برای انجامش تعلل می ورزید.

برایان تریسی در کتاب «قورباغه ات را قورت بده» این مفهوم را بیان می کند. خلاصه این کتاب را می توانید اینجا بخوانید.

اگر مجبور باشید دو قورباغه بخورید، زشت ترین قورباغه را اول بخورید.

یعنی اگر دو کار مهم پیش رو دارید، با بزرگترین، مشکل ترین و مهم ترین کار شروع کنید. خودتان را ملزم نمایید که سریع شروع به کار کنید و سپس تا کار به اتمام نرسیده به کار دیگری نپردازید.

اگر در هر صورت مجبور باشید یک قورباغه زنده را بخورید، نشستن و زل زدن به آن برای مدت طولانی کمک چندانی بهتان نخواهد کرد.

کلید دستیابی به سطوح بالای عملکرد و بهره وری ایجاد عادت عمری رفتن به سراغ مهم ترین کارتان به عنوان اولین کار در صبح است. باید عادت خوردن قورباغه و زیاد فکر نکردن درباره آن را در خود ایجاد کنید.

 

سریع اقدام کنید
نوشته های مرتبط

افراد موفق و موثر، آن هایی هستند که مستقیم به سراغ کارهای اصلی شان می روند و خودشان را ملزم می کنند که تا کارها به انجام نرسیده، با تمرکز و مداوم روی آن ها کار کنند. امروزه اجرایی نکردن یکی از بزرگترین مشکلات موسسات است. بسیاری از افراد فعالیت را با دستاورد اشتباه می گیرند. مداوم حرف می زنند، بی نهایت جلسه برگزار می کنند و طرح های عالی می ریزند اما در تحلیل نهایی، هیچ کس کار را انجام نمی دهد و نتایج لازم را به دست نمی آورد.

 

اعتیاد مثبت ایجاد کنید

می توانید اعتیادی مثبت و واقعی به اندورفین ها و احساس وضوح بالاتر، و اعتماد به نفس و شایستگی که از آن ناشی می شود ایجاد کنید. زمانی که این اعتیاد را ایجاد نمایید، در سطحی ناخودآگاه شروع به سر و سامان دادن به زندگی تان به طریق می شوید که مرتب به آغاز کردن و کامل کردن کارها و پروژه های مهم بیشتری می نمایید. در واقع اعتیاد شما به موفقیت و شرکت در امور در مفهومی بسیار مثبت افزایش می یابد.

 

میانبر ممنوع

تمرین کلید تسلط بر هر مهارتی است. خوشبختانه ذهن مانند یک ماهیچه عمل می کند. با استفاده بیشتر قوی تر و تواناتر می شود. با تمرین، می توانید هر رفتاری را بیاموزید یا هر عادتی را که لازم دارید یا می خواهید بیاموزید.

 

تمرین اقدام کردن

قورباغه شما چیست؟ آن یک کاری که هر روز از انجام دادنش نفرت دارید چیست؟ زمانی که قورباغه خودتان را انتخاب کردید، برای خودتان عادتی ایجاد کنید تا هر صبح بیدار شوید و اول آن کار را انجام دهید.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.