گروه آموزشی رشد فردی

مسیر کاهش وزن را رکاب بزنید!

دوچرخه سواری چگونه می تواند به تناسب اندام و کاهش وزن شما کمک کند؟

361

دوچرخه سواری یکی از بهترین راه ها برای ورزش کردن، تناسب اندام و کاهش وزن است. همچنین وسیله ای عالیست برای رفتن به جایی که می خواهید!

دوچرخه سواری نسبت به دو به زانوها کمتر فشار می آورد و برای افرادی که مشکل زانو دارند بسیار مناسب است. می توانید با خانواده و دوستانتان دوچرخه سواری کنید و یا تنهایی بروید و لذت ببرید. می توانید در تعطیلات، یا حتی فاصله ی بین خانه تا محل کار را با دوچرخه سواری کنید. با دوچرخه می توانید مسیر، سرعت و این که چقدر در جاده باشید را تعیین کنید. اگر شرایط آب و هو اجازه نمی دهد بیرون دوچرخه سوار شوید، می توانید از دوچرخه های ثابت در درون منزل استفاده کنید.

احتمالا دقت کرده اید که دوچرخه سواران اندامی متناسب و زیبا دارند. در واقع، مطالعه ای بین المللی در مرکز تحقیقات چاقی تنسی در سال ۲۰۰۸ نشان داد که کشورهایی که بالاترین حمل و نقل فعال (پیاده روی و دوچرخه سواری) را دارند، کمترین نرخ چاقی را هم دارا هستند. به طور میانگین، اروپایی ها چهار بار بیشتر از آمریکایی ها در سال دوچرخه سوار می شوند، و به طور کلی تناسب اندام بیشتری دارند.

ممکن است بخشی از این روند جغرافیایی به این دلیل باشد که اروپایی ها به پیاده روی و دوچرخه سواری علاوه بر دید ورزشی به عنوان راه حمل و نقل نیز نگاه می کنند، و در نتیجه این دو راحت تر در روش زندگی اروپایی میگنجد. مراکز تجاری فشرده تر و فواصل نزدیک خانه تا کار این مسئله را راحت تر می کند.

حتی اگر نتوانید تا محل کار و برعکس را با دوچرخه رفت و آمد کنید، یا به صورت مستمر این کار را انجام دهی، می توانید به راحتی دوچرخه سواری را در برنامه روزمره خود بگنجانید. اگر یک دوچرخه ثابت تمرینی در خانه داشته باشید کارتان بسیار راحت می شود. در ۱۵ دقیقه دوچرخه سواری حدود ۱۰۰ کالری چربی می سوزانید، چه ثابت باشید و چه متحرک.

از ۱۵ دقیقه در روز شروع کنید. ۵ بار در هفته این کار را انجام دهید و هر هفته ۵ دقیقه به زمان آن بیفزایید تا در پایان ماه اول به ۳۰ دقیقه در روز و ۵ بار در هفته برسید.

اگر معمولا زیاد ورزش نمی کنید، با سرعتی که برایتان راحت است شروع کنید، پاهایتان را کشش دهید و اگر بیرون هستید از منظره بیرون و اگر داخل هستید از تلویزیون لذت ببرید. قرار دادن دوچرخه تمرینی در حال یا اتاق خواب ترغیبتان می کند که هنگام تماشای اخبار یا برنامه مورد علاقه تان سوار آن شوید. بعد از چند هفته، می توانید زمان و مقاومت پاهایتان را تنظیم کنید.

خوش بگذره

ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.