گروه آموزشی رشد فردی

طرز فکر قدیمی تان را کنار بگذارید

تفاوت افراد خلاق که با شرایط و اطلاعات جدید منطبق می شوند و بقیه افراد در چیست؟

448

افراد بسیار خلاق تمایل دارند ذهنی قابل انعطاف و قابل انطباق داشته باشند. در اینجا سه جمله ای را که افراد خلاق راحت می توانند درباره خود بگویند و برای بقیه افراد با تمرین مداوم قابل یادگیری هستند تا طرز فکر قدیمی شان را کنار بگذارند، بیان می کنیم.

 

  1. وقتی که اشتباه می کنید، اشتباه خود را قبول نمایید
    بسیار ساده است، باید بگویید «من اشتباه کردم.» بسیاری از افراد آنقدر نگران درست بودن حرفشان هستند که همه انرژی ذهنی شان را صرف طفره رفتن، خالی بستن، سرزنش کردن و تکذیب کردن می کنند. اگر اشتباه کرده اید، آن را قبول کنید و به دنبال راه حل بگردید یا به سمت گام بعد حرکت کنید.
  2. با اشتباهات مواجه شوید
    دوم این که افراد غیر خلاق فکر می کنند که اگر بگویند «من مرتکب اشتباه شده ام» ضعف خود را نشان داده اند. برعکس، این کار در واقع نشان از پختگی، قدرت شخصی و شخصیت فردی دارد. به خاطر داشته باشید که همه هر روز اشتباه می کنند.
  3. در مواجهه اطلاعات جدید انعطاف پذیر باشید
    سومین موردی که افراد خلاق راحت می توانند بگویند این است که «نظرم را عوض کردم». بسیار جالب است که افراد تنها به این خاطر که نمی خواهند قبول کنند نظرشان را عوض کرده اند، وارد چه موقعیت های ناخوشایندی می شوند.

 

در کم کردن خسارت ها درنگ نکنید
اگر اطلاعات جدیدی به دست آورده اید یا اگر متوجه شده اید که احساس متفاوتی نسبت به تصمیم قبلی تان دارید، قبول کنید که تصمیمتان را عوض کرده اید و به هیچ کس یا هیچ چیز اجازه ندهید شما را از صحنه دور کند. اگر می بینید تصمیمی به نفعتان نیست، قدرت نفس و اراده کافی برای «کم کردن خسارت» هایتان داشته باشید تا تصمیتان را عوض کنید و به کارهای بهتر و مفیدتری بپردازید.

نوشته های مرتبط

کارهایی که می توانید انجام دهید
در اینجا دو راه که با آن ها می توانید از الگوهای فکری محدود رها شوید و خلاق تر گردید را بیان می کنیم.

اول این که، قبول کنید که کامل نیستید، اشتباه می کنید و به طور منظم دچار اشتباه می شوید. این نشانه هوش و اراده است.

دوم این که، با اطلاعات جدید، تصمیمتان را عوض کنید. بیشتر آنچه که امروز درباره کسب و کارتان می دانید، در سال های آینده به طور کامل تغییر خواهند کرد. پس اولین نفری باشید که متوجه این موضوع می شود.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.