گروه آموزشی رشد فردی

بعد از بیدار شدن آب بنوشید تا این ۸ اتفاق شگفت انگیز بیفتد

نوشیدن آب با شکم خالی در صبح چه فوائدی برای ما دارد؟

342

خانم های ژاپنی به شکل بدن باریک، خوش اندام و سالمشان معروف اند. اگرچه مطمئنا ژنتیک در این زمینه نقش دارد، بسیاری اظهار دارند که عادت های آن ها در صبح نیز می تواند به سالم ماندن آن ها کمک کند. به زبان ساده، بیشتر خانم های ژاپنی بلافاصله بعد از بیدار شدن آب می نوشند.

این عادت، که امروزه ریشه عمیقی در فرهنگ ژاپنی دارد، در واقع یک نوع آب درمانی است که از نظر علمی ثابت شده است که می تواند به درمان برخی اختلال های بدن کمک نماید. بر خلاف ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی، جمعیت ژاپن از اختلال هایی مانند چاقی مفرط و دیابت به شدت رنج نمی برد. همین دلیل خوبی است که از شیوه زندگی فرهنگی شان نکاتی بیاموزیم.

چرا نوشیدن آب اینقدر اهمیت دارد؟

برای شروع، باید بدانیم که ۷۰% بدن از آب است، بنابراین، لازم است که آن را تازه نگه داریم و ارتقا بخشیم تا بدن به شکل مناسب کار کند. زمانی که نیاز بدن به آب تامین نشود، نتایج منفی کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می شود.

کم شدن آب بدن در دراز مدت می تواند باعث آرترید روماتوئید، آنژین صدری، کولیت، سوء هاضمه، فشار خون بالا، چاقی مفرط، بواسیر، سرطان پستان، سل ریوی، سنگ کلیه، سینوزیت و سرطان رحم می شود.

می توانید با نوشیدن آب بعد از بیدار شدن به بدنتان کمک کنید که با این شرایط مقابله کند و بدنتان در طول روز آب کافی داشته باشد.

چگونه می توانم آب درمانی کنم؟

این کار روشی اثبات شده برای درمان اختلال های بدن، اختلال های قاعدگی، و بیماری های مربوط به چشم است. همچنین، بعد از دنبال کردن این آّب درمانی تمام طول روز احساس نیرومندی می کنید.

  • بلافاصله بعد از بیدار شدن و قبل از مسواک زدن با شکم خالی ۴ بار حدود ۱۶۰ میلی لیتر آب بنوشید.
  • برای ۴۵ دقیقه بعد هیچ چیزی نخورید.
  • حداقل ۳۰ دقیقه قبل از خوردن آب بنوشید، اما در طول دو ساعت بعد از صبحانه، ناهار و شام این کار را نکنید.
  • اگر نمی توانید۴ لیوان آب روی شکم خالی بنوشید، می توانید از یک لیوان شروع کنید یا هر قدر که بدنتان سازگاری دارد. می توانید به آرامی مصرف آب را افزایش دهید تا به سطح ۶۴۰ میلی لیتر برسد.

چه موقع می توانم انتظار نتیجه داشته باشم؟

  • بیماران دیابتی یا با فشار خون بالا: ۳۰ روز صبر کنید.
  • مبتلایان به یبوست یا ورم معده: ۱۰ روز صبر کنید.
  • بیماران مبتلا به سل: ۹۰ روز صبر کنید.

فواید اصلی نوشیدن آّب روی معده خالی:

۱– به بدن کمک می کند از شر سموم راحت شود.

نوشیدن اب به صورت طبیعی باعث حرکت در روده هایتان می شود. در شب، بدنتان خودش را ترمیم می نماید و تمامی سموم را از خود خارج می کند. زمانی که صبح روی معده خالی آب می نوشید، در واقع این سموم را شسته و از بدن خارج می نمایید، که باعث می شود بدنتان تازه و سالم شود. نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند به افزایش تولید سلول های ماهیچه و سلول های خونی جدید کمک کند.

نوشته های مرتبط

۲– متابولیسم را بهبود می بخشد.

نوشیدن آب روی معده خالی می تواند نرخ متابولیسمتان را حداقل ۲۴% افزایش دهد. این مقدار برای افرادی که رژیم سختی را تحمل می کنند بسیار مهم است. افزایش نرخ متابولیسم به معنای بهبود سیستم گوارش است. اگر هضم سریع تر انجام شود، قادر خواهید بود که رژیمتان را راحت تر دنبال  کنید. نوشیدن آّب بلافاصله بعد از بیدار شدن منافذ روده را باز می نماید و باعث می گردد دریافت مواد مغذی راحت تر شود.

۳– کم کردن وزن سالم را تقویت می کند.

زمانی که صبح با معده خالی آب می نوشید، این کار باعث آزاد شدن سموم و بهبود سیستم گوارشتان می شود. کم تر احساس گرسنگی می کنید و کمتر هواس غذا خواهید کرد. این کار باعث کاهش وزن ناشی از پرخوری می شود.

۴– سوزش معده و سوء هاضمه را کم می کند.

سوءهاضمه به علت اسیدی شدن معده اتفاق می افتد. زمانی که اسید به مری بازگشت می کند دچار سوزش معده می شوید. وقتی که روی معده خالی آب می نوشید، این اسید ها به پایین برده می شوند و رقیق می گردند که باعث حل مشکل می شود. همچنین، این کار برای صبحانه ای که در راه است معده تان را آماده می کند.

۵– رنگ چهره و درخشش پوست را بهتر می کند.

از دست دادن آب بدن باعث جوش های غرور جوانی و منافذ عمق روی پوست می شود. در یک مطالعه، محققان متوجه شدند که نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب روی معده خالی جریان خون در پوست را افزایش می دهد و باعث می شود پوست درخشش پیدا کند. همچنین، نوشیدن مقدار بیشتری آب در طول روز بدین معنی است که بدنتان در حال آزاد کردن سموم می باشد، که پوستتان را درخشان تر می نماید.

۶– باعث می شود موهایتان درخشان، نرم و سالم شوند.

کمبود آب بدن باعث اثر شدید روی رشد موهایتان می شود. نوشیدن مقدار زیادی آب باعث تغذیه شدن موها از درون می شود. آب حدود ¼ وزن یک تار مو را تشکیل می دهد. مصرف آب ناکافی باعث شکننده شدن و نازک شدن موها می گردد. باید هر روز آب بیشتری بنوشید، اما نوشیدن آب روی معده خالی می تواند به شدت کیفیت موهایتان را افزایش دهد.

۷– باعث جلوگیری از سنگ کلیه و عفونت مثانه می شود.

نوشیدن آب بلافاصله بعد از بیدار شدن برای جلوگیری از سنگ کلیه و عفونت مثانه مهم است. واقعیت است که نوشیدن آب روی معده خالی اسیدهایی که باعث سنگ کلیه می شوند را رقیق می کند. هر چه بیشتر آب بنوشید (تا حد سالم آن)، بیشتر در مقابل انواع مختلف عفونت مثانه که توسط سموم ایجاد می شود، مقاوم می شوید.

۸– سیستم ایمنی را قوی می کند.

نوشیدن آب روی معده خالی باعث تمیزی و تعادل در سیستم لنفاوی می شود که نتیجه آن افزایش سطح ایمنی بدن است. یک سیستم قوی ایمنی شما را از بیماری های مختلف ایمن می دارد و باعث می شود اغلب دچار بیماری نشوید.

همان طور که می بینید، فواید بسیار زیادی در آب نوشیدن بلافاصله بعد از بیداری وجود دارد. شکی نیست که این کار آسان ترین راه برای ایجاد تغییری مثبت در شیوه زندگی تان بدون خرج کردن هیچ پولی می باشد. پس همین الان شروع کنید.

منبع جوزف سامرز
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.