گروه آموزشی رشد فردی

۷ باید و نباید برای موفقیت در کارآفرینی

توصیه های کوتاه اما ارزشمند از کتاب دیوانگان ثروت ساز نوشته دارن هاردی

251

 دارن هاردی برای موفقیت در کارآفرینی راهکار های زیر را ارائه می کند:

۱- به دنبال آنچه نمی خواهید نباشید. بسیار آسان است که غرق رویای شخص دیگری شوید یا مسیر رسیدن دیگران به اهدافشان گردید. اما این کار را نکنید. مسیر خودتان را بروید و اهداف خودتان را دنبال کنید نه مسیر و اهداف شخص دیگری شخص دیگری. اجازه ندهید ترس، حسادت، یا فشار اجتماعی دیدتان را تار کند.

۲- شادی اصلی را فراموش نکنید. اگر می خواهید از چیزی بیشتر داشته باشید، این بیشتر تنها زمانی خوب است که لبخند روی لبتان را بزرگ تر کند و چهره تان را شاداب تر نماید و سفرتان را پر از لذت کند. امروز را به صورتی زندگی کنید که می خواهید در پایان در خاطر بمانید.

۳- کار درست را انجام دهید. زمانی که با انتخاب های سختی مواجه می شوید – زمانی که رویاهایتان، بلند پروازی تان و انگیزه تان ازتان می خواهند که کاری را انجام دهید اما وجدانتان کاری دیگر را طلب می کند – به خاطر داشته باشید که تنها زمانی لبخند روی لبتان را نگه خواهید داشت که به ارزش هایتان پایبند بمانید.

نوشته های مرتبط

۴- به ندای درونتان اعتماد کنید. صبر نکنید تا ۸۰ سالتان شود و بعد پر از پشیمانی شوید. هم اکنون تبدیل به شخصی شوید که در ۸۰ سالگی آرزو خواهید کرد کاش بودید.

۵- بر روی تصمیم خود بمانید. بیشتر کارآفرینان به خاطر ایده، مهارت یا بازار شکست نمی خورند بلکه زمانی که قله در دسترسشان است تسلیم می شوند.

۶- چرایی کارتان را فراموش نکنید. کسب و کار شما را تغییر خواهد داد. فراموش نکنید که اکنون چه کسی هستید. فراموش نکنید روزی که تصمیم گرفتید سوار قطار کارآفرینی شوید چه کسی بودید.

۷- به دنبال عظمت خودتان باشید. به شما هدیه های ارزشمند و فوق العاده ای داده شده است. شما می توانید به چیزهای بزرگی دست یابید و نقش عظیمی در زندگی افراد و دنیای اطراف خود داشته باشید. شما مسئولیت استفاده از پتانسیلی خود را به عهده دارید تا از آن استفاده کنید و به کار بندید

منبع دارن هاردی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.