گروه آموزشی رشد فردی

۵ گام عالی برای ساختن اعتماد به نفس و محبوبیت بین افراد

دوست دارید مردم و اطرافیانتان در زندگی شخصی یا کاری دوستتان داشته باشند؟

427

دوست دارید مردم و اطرافیانتان در زندگی شخصی یا کاری دوستتان داشته باشند؟

خوب باید بگویم که می توانید کاری کنید که این اتفاق بیفتد. راه این کار این است که در تعامل هایتان با دیگران جذاب تر و دوست داشتنی تر شوید.

عمیق ترین نیاز بشر احساس مهم بودن است. زمانی که در طول زندگی تان شروع به ساختن اعتماد به نفس می نمایید و باعث می شوید که دیگران احساس ارزشمند و مهم بودن کنند، آن ها شما را دوست خواهند داشت، شما را مورد پذیرش قرار می دهند و تمامی درها را به رویتان می گشایند. این راز محبوبیت هم در زندگی و هم حرفه تان است.

اگر در کسب وکار باشید، جذاب بودن باعث می شود که دیگران احساس مهم بودن کنند، در تمامی موقعیت های کاری به شما کمک خواهند کرد. از مذاکره شرایط گرفته تا قرض گرفتن پول تا تاثیر گذاری بر مشتری های اصلی.

اگر در کار فروش باشید، احساس مشتری ها درباره شما، و احساسی که از با شما بودن دارند، سطح فروش و ارجاع ها به شما را بیش از هر فاکتور دیگری تعیین می کند.

در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی، یادگیری این که چگونه جذاب باشید، باعث می شود بیش از هر خصوصیت دیگری محبوب تر، خواستنی تر، تاثیرگذارتر و متقاعد کننده تر شوید.

چگونه شخصی واقعا جذاب می شوید؟ در این جا پنج رفتار به شما پیشنهاد می کنیم که می توانید با هر شخصی تمرین کنید تا باعث شوید او احساس مهم بودن کند:

۱– در هر برخوردی لبخند بزنید

هر شخصی در اعماق وجود خود نیاز دارد که بدون قید و شرط و قضاوت و انتقاد توسط دیگران مورد مقبولیت قرار گیرد.

چگونه این مقبولیت مثبت را نشان دهید؟ خیلی ساده است! تنها لبخند بزنید. لبخند باز، صادق و نشان دهنده خوشحالی از ملاقات طرف مقابل قلب ها را گرم می کند، باعث می شود احساس اهمیت کنند و موجب می شود مردم به صورت ناخودآگاه از لحظه اول شما را دوست داشته باشند.

۲– همیشه تشکر کنید

همه دوست دارند که بابت چیزی از آن ها تشکر شود، هر کاری که برای کسی انجام داده اند.

زمانی که کلمه جادویی «ممنونم» را به کار می برید، باعث می شوید مردم احساس اهمیت و شادی کنند، عزت نفسشان افزایش پیدا کند و بخواهند به شما کمک کنند و برایتان کار انجام دهند.

۳– تعریف واقعی کنید

هر زمان که حرفه، خصوصیات یا موفقیت های دیگران را تحسین می کنید، آن ها به صورت خدکار احساس اهمیت و ارزشمند بودن می کنند! همان طور که آبراهام لینکولن گفته است: همه تعریف را دوست دارند.

انتخاب مردم درمورد لباس، مدل مو، خودرو، کیف، کیف پول یا چینش دفترشان را تحسین کنید. خانه یا آپارتمانشان را تحسین کنید. درجه ها یا مدارکشان را تحسین کنید. هر وقت از کار یا چیزی از یک نفر که مشخص است روی آن وقت و احساس گذاشته تعریف کنید، تصویر شخص از خود و عزت نفس او را تقویت می نمایید. در نتیجه، آن ها شما را جذاب می بینند.

۴– زود به زود تحسین کنید و تایید نمایید

با سخاوت تحسین کنید و تایید نمایید هم برای دستاوردهای کوچک و هم بزرگ. هر زمان که کسی کار باارزشی انجام داد، به آن ها بگویید که چقدر خوب هستند و چقدر کارشان را خوب انجام داده اند و با این کار اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها را بسازید.

کی از تعاریف عزت نفس این است: چقدر یک شخص احساس می کند که ارزش تحسین دارد.

زمانی که همسر و فرزندانتان، کارکنان و همکارانتان، مشتری ها و تامین کنندگانتان را تحسین می کنید، باعث می شوید که احساس مهم بودن کنند، و موجب می شوید شما را «جذاب» ببینند.

۵– کاملا به آن ها توجه کنید

مردم به اندازه ای احساس ارزشمند بودن و مهم بودن می کنند که به آن ها گوش داده شود و مورد احترام قرار گیرند.

هر زمان که از نزدیک به شخصی که صحبت می کند گوش دهید، عزت نفسش افزایش پیدا می کند. مغز آن شخص اندورفین آزاد می کند که ماده شادی طبیعی است، و در حضور شما احساس خوبی دارد.

شما همیشه با گوش کردن با توجه به شخص و تامل در کلمات وی به او ارزش می بخشید. زمانی که این کار را انجام می دهید، شخص با وجود شما احساس خوبی پیدا می کند و شما را جذاب خواهد دید.

در طول زندگی به دنبال موقعیت هایی بگردید تا بتوانید باعث شوید مردم احساس ارزشمندی و ویژه بودن کنند. طوری به آن ها لبخند بزنید که از دیدن آن ها خوشحال هستید. اغلب از آن ها تشکر کنید. با صداقت از آن ها تعریف نمایید. زیاد آن ها را تحسین کنید. و با گوش کردن به آن ها اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها را افزایش دهید.

خیلی زود، تقریبا بدون تلاشی از جانب شما، همه درباره جذابیت شما صحبت خواهند کرد.

منبع برایان تریسی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.