گروه آموزشی رشد فردی

تبدیل پتانسیل به موفقیت با این ۴ روش

چطور پتانسیل خود را به موفقیت تبدیل کنیم؟

416

انتخاب شما مبنی بر طرز فکر، احساس و اقدام در هر لحظه در هر روز تعیین کننده نتایجی است که می توانید ایجاد کنید.

پتانسیل انسان هم در استعدادها و هم در انرژی وی قرار دارد و دانش، مهارت ها، تجربه ها و ذخیره های او هر کدام نقشی را در این پتانسیل ایفا می نمایند. اما پتانسیل ما تنها زمانی تحقق می یابد که انتخاب نماییم به روشی اقدام کنیم که به موفقیت مان منجر گردد. مهم نیست چقدر توانا باشیم، تا زمانی که از پتانسیل خود استفاده ننموده ایم، احتمال کمی وجود دارد که به قله هایی که به خاطر آن ها به دنیا آمده ایم برسیم.

آنگونه که انتخاب می کنیم در هر لحظه از هر روز فکر، احساس و اقدام نماییم، نتایجی که قادر به ایجادشان خواهیم بود را تعیین می کنند. اگرچه یک انتخاب واحد یا اقدام واحد می تواند بی اهمیت جلوه کند، جمع آثار آن ها می تواند ما را از مسیر موفقیتمان خارج نماید.

برای اکثر افراد، صحبت در مورد انتخاب عمل ساده تر است تا انجام واقعی آن کار. اغلب باورهای محدود کننده و ترس ها ما را از آنچه باید انجام دهیم دور می دارد. بیشتر مردم به رویاهای خود نمی رسند چرا که قدمی در جهت رسیدن به آن ها برنمی دارند.

زمانی را به خاطر بیاورید که عدم اقدام، پتانسیلتان را محدود کرده است. با این چهار نکته کنترل سرنوشتتان را در دست بگیرید و برای تبدیل پتانسیل خود به موفقیت تلاش نمایید.

 

۱– مالک خود شوید.

موفقیت زمانی شروع می شود که مالکیت انتخاب های خود و نتایجی که به دست می آورید را بر عهده بگیرید. انتخاب خود را انجام دهید و روی صندلی رانندگی خودروی زندگی خود بنشینید و آنچه را می خواهید خود ایجاد کنید. زندگی می تواند چالش برانگیز باشد، اما انتخاب هایی که در رابطه با پاسختان به این چالش انجام می دهید، در نهایت تجربه زندگی تان را رقم می زند. انتخاب نکنید که قربانی باشید، بلکه مسئول سرنوشت خود باشید.

 

۲– خودتان را بشناسید.

نوشته های مرتبط

فهم ظرفیت هایتان و این که معمولا چگونه عمل می کنید، برای توانایی تان در مورد استفاده از پتانسیلتان لازم است. از شناخت ارزش ها، باورها و علایقتان شروع کنید. افکار و احساساتتان را بررسی کنید. فکر کنید که در شرایط متفاوت معمولا چگونه فکر می کنید و چه احساسی دارید. تاثیر این مورد را روی شیوه ی عملتان ببینید.

در مورد دلایلی که باعث می شوند اقدام نکنید فکر کنید. آیا به فرضیات بی اساس اجازه می دهید از موقعیت هایتان به بهترین نحو ممکن استفاده نکنید؟ آیا زمانی که ترس از ناشناخته ها، شکست یا از دست دادن چیزی را دارید وارد عمل نمی شوید؟ آیا اعتماد به نفس لازم برای نزدیک شدن به افراد و خواستن خواسته هایتان را ندارید؟

 

۳– به روانتان انرژی ببخشید.

انتخاب رفتار شما تا حدی نشان دهنده ی قدرت روانتان است. روانتان را مثل یک بالن در نظر بگیرید که پر از انرژی مثبت است. قدرت این منبع انرژی تاثیر عمیقی بر چگونگی تفکر، احساس و رفتار شما دارد. وقتی که پر از انرژی باشید، احتمال این که اطراف را احساس کنید و مشغول شوید، مصمم باشید و با انگیزه و با اراده تر باشید بیشتر است. در مقابل، زمانی که انرژی مثبتتان خالی باشد، بیشتر احتمال دارد تصمیماتی بگیرید که موفقیتتان را تحلیل ببرد.

چهار عامل اساسی روی قدرت روانتان تاثیر می گذارد: سلامت ذهن، بدن، روابط و محیطتان. بهتر است بدانید هر کدام چگونه بهتان انرژی می بخشد یا انرژی تان را تحلیل می دهد. آیا روابطی که انرژی تان را تحلیل می بخشد را تحمل می کنید؟ آیا با افرادی که حضور در اطرافشان انرژی بخش است وقت می گذارنید؟ آیا به بدنتان سوخت مورد نیازش برای تحمل توقعات خود را می رسانید؟ ذهنتان چه نقشی دارد؟ تا چه اندازه محیطی که در آن زندگی می کنید، کار می کنید یا روابط اجتماعی برقرار می نمایید شما را بالا یا پایین می برد؟

 

۴– انتخاب نمایید که باور کنید.

باورهایی که در مورد خودتان، شرایطتان، آینده تان و توانایی تان برای تاثیرگذاری بر این آینده دارید، روی نتایجی که به دست می آورید تاثیر می گذارد. کسانی که باور دارند موفق می شوند بیش تر از همه افراد احتمال موفقیت دارند. همان طور که اپرا وینفری می گوید: شما تبدیل به شخصی می شوید که باور دارید.

باید بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی عدم باور باعث می شود تصمیمات خوبی نگیرید. اعتقاد پیدا کنید که باید متفاوت فکر و احساس کنید و این باورها را به چالش بکشید. به خودتان بابت آن چه تاکنون کسب کرده اید اعتبار دهید و به توانایی هایتان احترام بگذارید. قبول کنید که همه ما ضعف هایی داریم اما در عین حال نقاط قوتی نیز برای ارائه داریم.

ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.