گروه آموزشی رشد فردی

۳ اصل موفقیت برای هدف گذاری و رسیدن به اهداف

این اصول موفقیت را دنبال کنید تا نه تنها موقعیت های بیشتری در زندگی بیابید، بلکه امنیت بیشتری نیز پیدا کنید.

605

اگر در زندگی به دنبال موقعیت ها بگردید، به تمامی امنیتی که نیاز دارید خواهید رسید. اما اگر به دنبال امنیت بگردید، نه موقعیت ها را پیدا می کنید و نه امنیت را!

گواه این ادعا در اطراف ما فراوان است. وقتی که شرکت ها و سازمان ها کوچک می شوند و ساختار آن ها تغییر می کند همه افرادی که به دنبال شغل مطمئن و ثابتی بوده اند، خود را برای مدت های طولانی بدون امنیت خواهند یافت.

هر شخصی با هدف گذاری، دنبال کردن آن ها و رسیدن به اهدافش شانس خود را ایجاد می کند.

این اصول موفقیت را دنبال کنید تا نه تنها موقعیت های بیشتری در زندگی بیابید، بلکه امنیت بیشتری نیز پیدا کنید.

 

خودتان شانس خود را بسازید

از این سه اصل موفقیت برای هدف گذاری و دستیابی به اهدافتان استفاده نمایید. این اصول از سه قانون فیزیک الهام گرفته شده اند: قانون حرکت، قانون لختی و قانون احتمال می توانید این سه اصل را به شکل مشابهی به هر کاری که موفق به انجامش می شوید و یا در انجامش شکست می خورید اعمال کنید.

شما با خروج از دایره امنتان و رسیدن به اهدافتان شانس خود را می سازید. اول باید یاد بگیرید که بر اساس این سه اصل چرا افراد موفق می شوند یا شکست می خورند.

 

۱) قانون حرکت

اولین اصل موفقیت، قانون حرکت است. در فیزیک، قانون حرکت می گوید که اگر جسمی در حال حرکت باشد، به حرکت خود ادامه می دهد مگر این که نیرویی بیرونی مانع آن شود.

 

۲) قانون لَختی

اصل دوم موفقیت، قانون لَختی است. قانون لَختی می گوید که اگر جسمی در حال سکون باشد، به سکون خود ادامه می دهد مگر این که نیرویی بیرونی مانع آن شود.

نوشته های مرتبط

این دو قانون نشان می دهند که ممکن است وقتی می خواهید به سمت اهدافتان قدم بردارید در ابتدا بر اساس قانون لختی مبارزه با دایره راحتی تان سخت باشد. اما، زمانی که شروع به سمت چیزی کردید که برایتان مهم است، اگر به حرکت خود ادامه دهید بسیار راحت تر خواهد بود تا این که بخواهید برای زمانی متوقف شوید و دوباره به راه خود ادامه دهید.

زمانی که به افراد موفق توجه کنید، می بینید که آن ها بسیار شبیه بشقاب چرخان های سیرک هستند. آن ها کار را شروع می کنند. بشقاب ها را به چرخش در می آورند. سپس مداوما آن ها را در حال چرخش نگه می دارند و می دانند که اگر بشقابی بیفتد یا متوقف شود، چرخاندن دوباره آن بسیار مشکل تر از ادامه چرخش آن هاست.

 

۳) قانون احتمال

سومین اصل موفقیت، قانون احتمال است. اگر می خواهید سریع تر موفق شوید و موفق تر باشید، فقط کافی است کارهای بیشتری انجام دهید یا کارهای بیشتری را امتحان کنید. کارهای بیشتری به انجام رسانید. کمی زودتر کارتان را شروع کنید، کمی سخت تر کار کنید و کمی بیشتر بمانید. شانس را به نفع خود تغییر دهید. بر اساس قانون احتمال، هر چه بیشتر سعی کنید، احتمال دستیابی تان به کارهای که تغییرات اساسی را ایجاد می کند بیشتر است. شما با انجام دادن و امتحان کردن کارهای بیشتر شانس خود را می سازید.

 

چگونه به اهداف خود برسید

کشف راه های رسیدن به اهدافتان از خود شما شروع می شود! زمانی که هدف گذاشته اید و برای آن برنامه دارید، کافی است شروع کنید! زمانی که به سمت هدفتان شروع به حرکت می کنید، دیگر توقف نکنید. هر روز کاری هر چند کوچک انجام دهید تا به هدفتان نزدیک تر شوید. اجازه ندهید بزرگی هدفتان، یا زمان زیاد مورد نیاز برای تکمیل آن شما را از رسیدن به آن هدف دلسرد کند.

 

اهداف تان را بنویسید

در زمان برنامه ریزی، اهدافتان را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید تا بتوانید هر روز روی آن ها کار کنید. چک لیستی تهیه کنید تا بتوانید آن را دنبال نمایید. نیاز نیست کارهای زیادی در مدت زمان خیلی کوتاه انجام دهید، بلکه هر روز، هر هفته، هر ماه باید به سمت هدف مشخص و واضحتان با کارهای کوچکی که مشخص کرده اید، گام بردارید.

 

اقدام کنید

برای یادگیری بیشتر در باره این سه اصل موفقیت و این که چگونه می توانید سریع تر از آن چه فکر می کنید به اهدافتان برسید، کتاب کوچک اهداف را به رایگان از طریق فرم زیر دانلود کنید. مطمئنا این کتاب به شما کمک شایانی خواهد کرد.

منبع برایان تریسی
از طريق علی اکبر مجیدی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.