گروه آموزشی رشد فردی

اگر می خواهید ۱۰۰ سال عمر کنید، این ۳ عادت را برای خود ایجاد نمایید

عادت های برای عمری طولانی و سرشار از شادی

368

در تاریخ بشر، هیچ گاه مثل امروزه این قدر طولانی و خوب نمی توانستید زندگی کنید. پیشرفت های فوق العاده در صنایع دارویی، پزشکی، و مراقبتی افراد را قادر می سازد که بر بیماری ها و امراض فائق آیند و سالم به ۸۰ یا ۹۰ سالگی برسند.

کار شما این است که به این گروه بپیوندید و در تمامی این سال ها سالم و با تناسب اندام باشید.

در بیشتر تاریخ بشر، عمر طولانی تصادفی یا از روی شانس بوده است …

امروزه عمر طولانی به طراحی آن و انتخاب فرد بستگی دارد.

امروز می توانید واقعا تصمیم بگیرید که از سطوح بالایی از سلامتی فیزیکی لذت ببرید، و با ایجاد عادت های جدید، می توانید مطمئن شوید که طولانی تر و بهتر از آنچه برای نسل های قبل ممکن بوده است، زندگی کنید.

 

چگونه سالم باشیم و تناسب اندام داشته باشیم

امروزه افراد زیادی را می بینیم که دچار چاقی مفرط هستند. این افراد بیش از ۲۰% از وزن ایدئال خود سنگین ترند. بدتر از آن میلیون ها نفری هستند که دچار چاقی مرگبار می باشند. این افراد ۴۰% و ۵۰% بیشتر از وزن ایدئال خود وزن دارند.

هرچه هستید، و خواهید بود، نتیجه انتخاب ها و تصمیم های خودتان است. اگر می خواهید برخی از جنبه های زندگی تان را تغییر دهید، باید انتخاب های جدید کنید و تصمیم های جدید بگیرید و سپس خودتان را ملزم به دنبال کردن مسیر تصمیم هایتان کنید.

تنها راه به دست آوردن وزن دلخواهتان ایجاد عادت کم خوردن و بیشتر ورزش کردن به صورت روزانه و هفتگی است. اما همان گونه که ماه ها و سال ها طول می کشد تا وزنتان بیش از حد بالا رود، از زمانی که تصمیم به کاهش وزن می گیرید ماه ها طول می کشد تا از دست این وزن اضافه راحت شوید.

وزن کم کردن کار راحتی نیست.

دلیل آن ایجاد عادت های غذایی است که شکستنشان سخت است. ممکن است به وضعیت خاصی برای غذا خوردن عادت کرده باشید – صبح، ظهر و شب. همچنین ممکن است عادت به خوردن میان وعده در بین وعده های غذایی داشته باشید و بعد از ظهر زیاد غذا بخورید. شکستن این عادت ها راحت نیست، اما مسلما ممکن است. این کار هدف شماست.

 

۱– غذاهای مناسب بخورید

اولی عادتی که باید برای زندگی سالم طولانی در خود ایجاد کنید، داشتن رژیم غذایی سالم و متناسب است.

بایستی عادت کنید که غذای مناسب، به مقدار و در زمان مناسب بخورید.

هر کسی می داند که باید رژیم غذایی متعادل تری شامل میوه ها، سبزیجات، و محصولات گندم کامل بخورد.

علاوه بر این اصل پایه ای، چندین مورد وجود دارد که می توانید برای اصلاح رژیم غذایی خود و ایجاد عادت خوب غذاخوردن انجام دهید، که باعث می شود هم وزن کم کنید و هم سطح انرژی و تناسب اندام بالاتری داشته باشید.

علاوه بر خوردن غذای صحیح، بایستی عادت کنید که سه سم سفید را از رژیمتان حذف نمایید، این سه سم نمک، شکر و آرد هستند.

این تغییر در رژیم غذاییتان آنقدر ساده و در عین حال قوی است که هر کدام از دانشجویانم آن را امتحان می کند از نتایج فوری و قابل مشاهده آن متعجب می شود.

 

۲– به اندازه کافی ورزش کنید

عادت بعدی که باید ایجاد کنید، عادت ورزش موثر است.

بسیاری از مردم بعد از دوران نوجوانی و در سال های اول بیست سالگی ورزش را رها می کنند. حتی افرادی که در سن رشد فعالیت ورزشی زیادی داشته اند. بدن انسان طوری طراحی شده که باید در طول زندگی اش منظم ورزش کند.

عادت کنید که هر روز از تمامی مفاصل موجود در بدنتان استفاده کنید و آن ها را حرکت دهید. این کار ماهیچه هایتان را چابک و قابل انعطاف می کند. ورزش منظم باعث می شود که تعادل و تحرک بیشتری داشته باشید. به کم کردن احتمال درد یا مشکلات مفصل کمک می کند.

عادت ۲۰۰ دقیقه ورزش در هفته را در خود ایجاد کنید. اگر تنها کاری که می کنید، ۳۰ دقیقه پیاده روی برای رفتن سر کار در هفت روز هفته باشد، یکی از متناسب ترین اندام در بین افراد جامعه را خواهید داشت.

اگر خودتان را ملزم کنید که با یک دوچرخه تمرینی کار کنید، روی تردمیل تمرین کنید، شنا بروید، تند راه بروید، یا ورزش ایروبیکی انجام دهید که باعث تندتر کار کردن شش ها و قلبتان شود، سطح سلامتی و انرژی تان را در مدت زمان کوتاهی بهبود خواهید بخشید.

 

۳– به اندازه کافی بخوابید

سومین عادتی که باید برای سلامتی عالی ایجاد کنید، استراحت کافی است. شما برای عملکرد بهینه در طول روز نیاز به هفت تا هشت ساعت خواب در طول روز دارید. اگر کمتر از شش تا هفت ساعت در شب بخوابید، و به صورت عادی به کار سخت خودر در طول روز ادامه دهید، در نهایت به کم خوابی دچار می شوید.

می توانید برای پیدا کردن اساس خوب درباره خودتان و عملکرد خوب در طول روز برای کار و زندگی شخصی، عادت کنید که شب ها زود مثلا قبل از ساعت ۱۰:۰۰ شب به رخت خواب بروید و هر شب به اندازه کافی بخوابید.

منبع برایان تریسی
ممکن است به این نوشته ها نیز علاقه داشته باشید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.